رسیدگی کردن اطلاعیه مرجع تقلید اخبار اجتماعی

رسیدگی کردن: اطلاعیه مرجع تقلید اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی ماجرای میلیاردر شدن یک زن در پردیس

بعد از آن‌که فعالیت‌های بی‌قاعده در اینترنت منجر به سودهای بی‌حساب و کتاب از طریق خرید و فروش مسکن مهر پردیس شد دادستانی پردیس خبر از دستگیری شش متهم داد. 

ماجرای میلیاردر شدن یک زن در پردیس

ماجرای میلیاردر شدن یک زن در پردیس

عبارات مهم : دستگیری

بعد از آن که فعالیت های بی قاعده در اینترنت منجر به سودهای بی حساب و کتاب از طریق خرید و فروش مسکن مهر پردیس شد دادستانی پردیس خبر از دستگیری شش متهم داد.

به گزارش ایسنا، ماجرای نفوذ دلالان به بحث خرید و فروش مسکن مهر پردیس با استفاده از امکانات فضای مجازی، در روزهای اخیر به دستگیری شش نفر منجر شد. گفته می شود طی حدود یک سال اخیر یک زن با خرید و فروش مسکن مهر پردیس بیش از یک میلیارد تومان سود برده هست. به همین علت شنیده شده است هر نوع فعالیت در گروه های اجتماعی به منظور خرید و فروش مسکن مهر ممنوع خواهد بود.

ماجرای میلیاردر شدن یک زن در پردیس

آلارم نسبت به فرآیند دلال بازی در پردیس زمانی قرمز شد که مدیرعامل شرکت عمران این شهر با بیان این که طی ۱۴ ماه اخیر میراث دار پرسشها عجیب و غریبی بودم، از تلاش بعضی افراد جهت به دست آوردن شماره تلفن ۸۰ هزار متقاضی مسکن مهر پرده برداشت و گفت که این افراد قصد دارند واحدها را با قیمت های نازل از چنگ متقاضیان درآورند. البته ظاهرا بعضی بنگاه داران و دلالان طی چهار پنج سال اخیر سودهای خوبی به جیب زده اند و تنها در یک فقره، خانمی طی حدود یک سال، یک میلیارد تومان از طریق خرید و فروش مسکن مهر با زد و بندهای خاص سود کرده است.

با این حال ترساندن وجود فضای کاسبی از طریق مسکن مهر پردیس به قوت خود باقی هست. با نگاهی اجمالی به خیابان های این شهر می توان تعداد بی شمار بنگاه های املاک را مشاهده کرد که عمده فعالیتشان به خرید و فروش مسکن مهر تخصیص داده شده است دارد. بعضی مشاوران املاک البته کوشاتر هستند و با پلاکاردهایی با مضامین “خرید و فروش مسکن مهر” در مسیر فازهای پردیس می نشینند.

بعد از آن‌که فعالیت‌های بی‌قاعده در اینترنت منجر به سودهای بی‌حساب و کتاب از طریق خرید و فروش مسکن مهر پردیس شد دادستانی پردیس خبر از دستگیری شش متهم داد. 

خیزش بی سر و صدای مشاوران املاک به زون ها و فازهای پردیس از ابتدای کلنگ زنی این پروژه کلید خورد و به نظر می رسد ابلاغ “دستورالعمل اجرایی معاملات ثانویه مسکن مهر اعم از واحدهای تمام شده است و نیمه تمام” در ۲۴ خرداد ۱۳۹۳ هم نتوانست جلوی کسب و کار بی قاعده بعضی دلالان پردیس را بگیرد. این ابلاغیه در آن شرایط به عنوان راهکاری جهت رونق بخشیدن به واحدهای فاقد متقاضی مسکن مهر سراسر کشور، جلوگیری از خرید و فروش های غیررسمی و احترام به حق مالکیت در نظر گرفته شد. خرید و فروش ها نیز با ثبت در سامانه مسکن مهر کنترل می شود ولی ظاهرا توفیقی در کنترل دلال بازی حاصل نشده است.

گزارش های میدانی حاکی از آن است که قیمت آزاد بعضی واحدها در فاز ۱۱ به ۱۰۰ میلیون تومان رسیده که البته این رقم بجز ۴۰ میلیون تومان تسهیلات هست. در حالی که تا یک سال پیش که هنوز واحدها افتتاح نشده بود ارقام حدود ۷۰ میلیون تومان می چرخید.

اوضاع به گونه ای پیش رفت که به تازگی یک باند نیرومند متشکل از دلالان و واسطه های مسکن مهر شهر پردیس از اعضای هیأت مدیره عمران این شهر بخواهند شماره تلفن های ۸۰ هزار متقاضی مسکن مهر این شهر را در اختیار آنها قرار دهند. البته مدیرعامل عمران پردیس در برابر این خواسته مقاومت کرد و از متقاضیان خواست با توجه به ارزش افزوده واحدها در آینده از طریق ایجاد راه های ارتباطی و احداث مترو، واحدهای خود را ارزان نفروشند.

ماجرای میلیاردر شدن یک زن در پردیس

در روزهای اخیر نیز با دستور دادستانی پردیس شش نفر از دلالان مسکن مهر که به جنبش مردم جهت خرید و فروش سهام مسکن مهر اقدام می کردند، دستگیر شدند. البته شنیده شده است تعداد مظنونان ۱۴ نفر هست. حیدر فتاحی در خصوص دستگیری شش نفر گفت: متهمین موصوف با راه اندازی چند شبکه اجتماعی از جمله در شبکه اجتماعی خبر رسان تلگرام با نشر اکاذیب و خبرهای دروغ و با جنبش افرادی که دارای سهام مسکن مهر بودند در نظم عمومی اخلال به وجود می آوردند.

این عنوان که دستگیری و ایجاد محدودیت در اینترنت در بحث خرید و فروش واحدهای مسکن مهر پردیس تا چه حد می تواند جلوی این فرآیند را بگیرد خود جای پرسش است ولی قطعا فعالیت گروه های سازماندهی شده است در این خصوص نه تنها به نفع متقاضیان واقعی نیست بلکه ممکن است منجر به حباب قیمتی شود که دودش به چشم سرمایه گذاران خواهد رفت؛ لیکن گران شدن بی قاعده و حباب گرفتن احتمالی، در آینده منجر به حبس سرمایه و خالی ماندن واحدهای پردیس می شود.

بعد از آن‌که فعالیت‌های بی‌قاعده در اینترنت منجر به سودهای بی‌حساب و کتاب از طریق خرید و فروش مسکن مهر پردیس شد دادستانی پردیس خبر از دستگیری شش متهم داد. 

واژه های کلیدی: دستگیری | شبکه اجتماعی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs